تبلیغات
می خوانم تو را.....

می خوانم تو را.....
با دلی بی تاب می خوانم تو را.....
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون راجع به وبلاگ من چیه؟


لوگو
کمپین خودجوش دانشجویان برای همکاری با سازمان انرژی اتمیعمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.irآیت الله خاتمی با تاکید بر شکرگزاری مردم به دلیل داشتن رهبرالهی گفت: ما شاکر هستیم که خداوند بعد از پیروزی انقلاب نعمت رهبری الهی امام خمینی و حضرت آیت الله خامنه ای را به ما عطا کرد.
به گزارش سپاه نیوز به نقل از فارس؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه تهران در خصوص موانع استجابت دعا به کلام امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و گفت: رو راست نبودن با خدا، مخالفت با سنت پیامبر، عمل نکردن کردن به قرآن، داشتن رفتار جهنم ساز و رفتار دور کننده از بهشت از موانع اجابت دعاست.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: کسانی که از نعمت‌های خدا بهره‌مند شدند ولی کفران نعمت کردند جزو این دسته‌اند که دعایشان مستجاب نمی‌شوند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه نعمت‌های پروردگار غیرقابل شمارش است متذکر شد: ما غرق در نعمت‌های مادی و معنوی الهی هستیم و باید لحظه به لحظه شکرگزار و سپاس‌گزار باشیم.

وی با بیان اینکه اکثر ما از نعمت‌های معنوی خداوند غافل هستیم، توجه به نعمت معنوی را در مورد تاکید قرار دارد و افزود: اولین این نعمت‌های معنوی؛ نعمت هدایت، دوم نعمت آزادی، سوم دفع توطئه‌های دشمنان، چهارم نعمت امدادهای غیبی، پنجم نعمت وحدت و ششم نعمت رهبری الهی است.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر توجه همگان به نعمت رهبری الهی گفت: خداوند مردم را به شکرگزاری درباره این نعمت الهی توصیه موکد فرموده است. به همین دلیل زمانی که در روز عید غدیر، امیرالمومنین علی (ع) به جانشینی پیامبر اکرم(ص) انتخاب می‌شود آیه قرآن نازل می‌شود و آن روز را روز کامل شدن دین توصیف می‌فرمایند.

خاتمی ادامه داد: ما شاکر هستیم که خداوند بعد از پیروزی انقلاب، نعمت رهبری الهی را به ما عنایت کرد. دیروز امام عظیم الشان و امروز مقام معظم رهبری آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای را داریم. ما ولایت فقیه را ادامه امامت، و در همان مسیر رهبری دینی در دوران غیبت امام زمان (عج) می دانیم. البته مردم ما شکرگزار این نعمت بوده‌اند،لذا مولا علی(ع)متذکر می‌شوند اگر از نعمت الهی سپاسگزار نباشید دعایتان مستجاب نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه اطاعت، ولایتمداری و همراهی، شکرگزاری نعمت امامت، ولایت و رهبر عادل جامعه است، خاطرنشان کرد: حق امام و رهبر اسلامی این است که مردم مطیع و همراه او باشند و رفتاری مانند کوفیان نداشته باشند که علی (ع) بیش از ده بار از آنان به خداوند شکایت کرده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه سخنان خود گفت: همه باید مراقب باشیم مطیع این رهبر عزیز باشیم، البته نه به صورت گزینشی که فقط بخش‌هایی از هدایت‌های رهبری را مورد توجه قرار دهند؛ اینطور نباشد که کسانی آنجایی که با سلیقه شان جور است با رهبری همراهی کنند و آنجا که جور نیست همراهی نکنند.

آیت الله خاتمی در خاتمه گفت: رهبری مجموعه‌های نظام را یک مجموعه می‌بینند. از قوای مختلف حمایت می‌کنند و اگر نقطه نظراتی هم دارند در جلسات به آنها متذکر می‌شوند. لذا اینکه کسانی فقط بخشی از فرمایشات آقا را بگیرند خودمداری است نه ولایتمداری .


[ یکشنبه 27 شهریور 1390 ] [ 04:04 ب.ظ ] [ زینب ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دل و جانم به تو مشغول و نظر در چپ و راست
تا ندانند حریفان که تو منظور منی
دیگران چون بروند از نظر از دل بروند
تو چنان در دل من رفته که جان در بدنی
تو همایی و من خسته بیچاره گدای
پادشاهی کنم ار سایه به من برفکنی


خطاطی نستعلیق آنلاین

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی